Magierowski: na razie prezydent nie widział powodu, żeby jakąkolwiek ustawę zawetować

Dla Andrzeja Dudy „wizja państwa i zmian, które w Polsce muszą zostać przeprowadzone jest niemal tożsama z tym, co proponuje Prawo i Sprawiedliwość” – powiedział w „Jeden na jeden” Marek Magierowski, prezydencki rzecznik. Dodał, że „wybicie się na niezależność tylko po to, żeby się wybić nie ma najmniejszego sensu”.

Rzecznik prezydenta odniósł się do przyjętych przez Sejm w czwartek wieczorem ustaw, które przewidują połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Na pytanie, czy Andrzej Duda podpisze ustawę, Marek Magierowski odparł, że prezydent podejmie decyzję w stosownym czasie.

Gość TVN24 powiedział, że zdaje sobie sprawę, iż jest oczekiwanie ze strony opozycji i niektórych mediów, by prezydent „postawił się” większości parlamentarnej. – Problem w tym, że jak na razie prezydent nie widział powodu, żeby jakąkolwiek ustawę zawetować.

Jego wizja państwa i zmian, które w Polsce muszą zostać przeprowadzone jest niemal tożsama z tym, co proponuje Prawo i Sprawiedliwość – tłumaczył Magierowski. Przypomniał, że Andrzej Duda był kandydatem PiS w wyborach prezydenckich, nie ukrywa, że pochodzi z tego ugrupowania. – Dzisiaj widzimy, że ta współpraca układa się dobrze – dodał.

Rzecznik pytany, czy prezydent nie zamierza „wybić się na niezależność” od ugrupowania, z którego się wywodzi, odpowiedział, że „wybicie się na niezależność tylko po to, żeby się wybić nie ma najmniejszego sensu”.